Informacje produktowe | komputery przemysłowe, komputery militarne

SEMIL Rugged - komputery do zastosowań specjalnych

Opublikowano: 07.02.2023
Producent: Neousys Technology
Zastosowanie:
  • Wojsko
  • Służby mundurowe
  • Transport
SEMIL Rugged - komputery do zastosowań specjalnych

Seria SEMIL to wytrzymałe komputery przemysłowe bez wentylatora w standardowej obudowie 2U 19" half-rack lub rack. Zasilane przez Intel® Xeon® E lub procesor 9./8. generacji Core™ i połączone z wysokiej klasy chipsetem Intel® C246, obsługują do 64 GB pamięci DDR4 i oferują elastyczne opcje montażu na ścianie lub w stojaku do dwóch SEMIL obok siebie. Seria SEMIL posiada pasywną konstrukcję termiczną, która zapewnia sprawdzoną pracę w temperaturach od -40°C do 70°C bez wentylatora.

Neousys SEMIL stanowi wysoką klasę komputerów przemysłowych i są zaprojektowane tak, aby przetrwać i działać w znacznie bardziej niestabilnych warunkach niż standardowe urządzenia tego typu. SEMIL-e są wyposażone we wzmocnioną obudowę, złącza M12, opcjonalny zasilacz SuperCap UPS i w wersji "GC", technologię zapewniającą działanie GPU bez dławienia w temperaturze otoczenia do 62°C.

SEMIL-1300

SEMIL-1300 posiada cztery porty 802.3at PoE+, z których każdy dostarcza 25 W mocy do podłączonego urządzenia, takiego jak kamera IP lub GigE. Komputer został zaprojektowany z myślą o łączności bezprzewodowej 4G/5G i WiFi5/WiFi6 i obsługuje szerokozakresowe wejście prądu stałego 8-48 V z kontrolą mocy zapłonu do użytku w pojazdach, jednocześnie spełniając normę EN 50155.

Ponadto SEMIL-1311J jest wyposażony w zasilacz UPS oparty na technologii SuperCAP, o pojemności 2500 watosekund w celu podtrzymania i bezpiecznego wyłączenia systemu podczas nieprzewidzianych przerw w dostawie prądu. Jest to idealne rozwiązanie do ochrony danych i aplikacji w niestabilnych środowiskach zasilania. Dzięki standardowej konstrukcji typu half-rack, sprawdzonej możliwości pracy w szerokim zakresie temperatur, ochronie przed wstrząsami/wibracjami i przerwami w zasilaniu, seria SEMIL-1300 firmy Neousys jest idealnym solidnym rozwiązaniem do zastosowań wymagających wysokiej wytrzymałości.

SEMIL-1300GC

Seria SEMIL-1300GC to pierwszy na świecie bezwentylatorowy komputer brzegowy AI pracujący w szerokim zakresie temperatur, obsługujący NVIDIA® RTX A2000, Tesla T4 lub Quadro P2200 do wymagających środowisk.

Seria SEMIL-1300GC jest wyposażona w zaawansowany układ chłodzenia pasywnego, który zapewnia działanie w środowiskach o wysokiej temperaturze bez dławienia GPU. Kompatybilny z GPU RTX A2000, Tesla T4 lub Quadro P2200. Użytkownicy mogą wykorzystać skalowalną wydajność GPU do 8,1 TFLOPS w FP32 lub 130 TOPS w INT8. Wykorzystuje złącza M12 dla portów Gigabit PoE+, USB 2.0, VGA i COM, aby zapewnić solidne połączenia kablowe. Inne szybkie wejścia/wyjścia komputera obejmują DisplayPort, USB 3.1 Gen1, opcjonalną kartę 10G Ethernet oraz interfejsy pamięci masowej, takie jak M2. dla portów NVMe SSD i SATA.

SEMIL-1700

Seria SEMIL-1700 to wyjątkowo wytrzymały komputer typu half-rack 2U o wodoszczelnej i pyłoszczelnej konstrukcji o stopniu ochrony IP67. Posiada do ośmiu portów 802.3at PoE+, dostarczających 25 W mocy do podłączonych urządzeń. Jeśli chodzi o rozbudowę wewnętrzną, ma gniazdo M.2 M-key do obsługi dysków SSD NVMe i gniazda mini-PCIe do rozszerzania zestawów funkcji. Ponadto SEMIL-1700 jest wyposażony w dwa 2,5-calowe gniazda SATA SDD/HDD, szerokozakresowe wejście prądu stałego 8–48 V z regulacją mocy zapłonu i jest zgodny z normami MIL-STD-810G i EN 50155.

Dodatkowo, komputer w wersji SEMIL-1710J jest wyposażony w zasilacz UPS oparty na superkondensatorach. Zabezpieczona przed wodą, kurzem, wysoką/niską temperaturą, wstrząsami/wibracjami i przerwami w zasilaniu, seria Neousys SEMIL-1700 ma na celu na nowo zdefiniować aplikacje brzegowe, w których liczy się wytrzymałość.

SEMIL-1700GC

Seria SEMIL-1700GC to jeden z pierwszych na świecie wodoodpornych i pyłoszczelnych komputerów przemysłowych o stopniu ochrony IP67 z fabrycznie zainstalowanymi kartami NVIDIA® RTX A2000, Tesla T4 lub Quadro P2200 do najbardziej wymagających środowisk. W połączeniu z procesorem Intel® Xeon® E lub procesorem Core™ dziewiątej/ósmej generacji system zapewnia doskonałą wydajność procesora i karty graficznej w zaawansowanych aplikacjach AI w różnych środowiskach.

Seria SEMIL-1700GC charakteryzuje się zaawansowaną konstrukcją termiczną, która rozprasza ciepło generowane przez GPU RTX A2000, Tesla T4 lub Quadro P2200, aby zapewnić maksymalną wydajność GPU w środowiskach o wysokiej temperaturze. Ma odporną na korozję obudowę ze stali nierdzewnej/aluminium z formowanymi o-ringami oraz opatentowaną konstrukcję mechanizmu łączenia, aby zapewnić wyjątkową trwałość i wodoszczelną konstrukcję. Seria SEMIL-1700GC oferuje różnorodne złącza I/O, w tym porty 802.3at Gigabit PoE+, VGA, USB, COM i opcjonalny Ethernet 10G, wszystkie wykorzystujące złącza M12 zapewniające wodoodporność i ekstremalną wytrzymałość na wstrząsy i wibracje. Ponadto jest wyposażony w gniazdo M.2 dla NVMe SSD, miejsce na 2,5-calowe dyski SATA, szerokozakresowe wejście prądu stałego 8-48 V z kontrolą mocy zapłonu i jest zgodny z normami MIL-STD-810G i EN 50155.

 

Podsumowanie 

Komputery SEMIL otwierają szerokie możliwości w dziedzinie militarnej, infrastrukturze i innych zastosowaniach. Powyższy artykuł to przegląd podstawowych rodzajów urządzeń i ich zastosowań. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

Michał Koda

Telefon: 887-024-475

E-mail: michal.koda@elmark.com.pl

Wizerunek autora
Michał Koda