Informacje produktowe | box pc, komputery przemysłowe

SuperCap UPS - moduł zasilania komputera oparty na superkondensatorach

Opublikowano: 29.12.2022
Producent: Neousys Technology
Zastosowanie:
  • zakłady przemysłowe
  • transport
SuperCap UPS - moduł zasilania komputera oparty na superkondensatorach

W środowisku przemysłowym, oprócz wdrażania samych komputerów klasy przemysłowej, aby zapewnić całodobową pracę i bezpieczeństwo danych, potrzebne jest również stałe zasilanie zapewniające nieprzerwaną pracę.

Wdrożenie zasilacza UPS w środowisku przemysłowym jest trudnym wyzwaniem, głównie przez występujące temperatury otoczenia i pracy. Tradycyjny zasilacz UPS wykorzystujący standardowe akumulatory może zapewnić ponad 30 minut podtrzymania pracy po utracie zasilania. Jest to świetne rozwiązanie do pracy w domu, biurze lub klimatyzowanej serwerowni. Niestety w warunkach przemysłowych temperatura otoczenia potrafi osiągnąć nawet 50°C lub więcej, przekraczając temperaturę pracy tradycyjnych akumulatorów. Ponadto, chociaż tradycyjny zasilacz UPS zapewnia nieco dłuższy czas podtrzymania zasilania, nie może zagwarantować integralności danych, ponieważ nie zawsze posiada funkcji prawidłowego wyłączenia przed całkowitym wyczerpaniem zasilania.

Superkondensatorowy moduł zasilania awaryjnego Neousys rozwiązuje problemy, z którymi borykają się tradycyjne zasilacze UPS. Może pracować w szerokim zakresie temperatur do 65°C. Posiada również opatentowaną technologię CAP Energy Management Technology, która pomaga maksymalizować wykorzystanie superkondensatorów i zużycie energii poprzez monitorowanie w czasie rzeczywistym w celu zainicjowania prawidłowego wyłączenia, zapewniając integralność danych w procesie.

PB-2500J - karta PCIe

Seria PB-2500J firmy Neousys to rozwiązanie zasilania awaryjnego dla wymagających aplikacji przemysłowych. Charakteryzuje się zakresem temperatur pracy od -25 do 65°C i wyjątkowo wysoką wytrzymałością. W porównaniu z tradycyjnymi, akumulatorowymi systemami UPS, seria PB-2500J zachowuje doskonałą niezawodność w środowiskach o ekstremalnych temperaturach i eliminuje wadę polegającą na degradacji wydajności baterii w miarę upływu czasu.

Seria PB-2500J składa się z ośmiu superkondensatorów 100 F, które zapewniają 2500 watosekund zmagazynowanej energii, aby podtrzymać działanie komputera podczas przerwy w dostawie prądu, a w zależności od zużycia energii przez system może to trwać do kliku minut. Dodatkowym atutem jest technologia CAP Sensing, wbudowany procesor, który stale monitoruje zużycie energii i ewoluuje wraz z systemem. Podczas przerwy w dostawie prądu maksymalizuje czas działania systemu, jednocześnie szacując idealny moment do bezpiecznego zamknięcia systemu w celu zapobiegnięcia utraty danych.

Seria PB-2500J jest dostępna w dwóch formatach. PB-2500J-PCIe to karta typu plug-and-play PCIe zaprojektowana specjalnie dla Neousys Nuvo-6000. PB-2500J-CSM jest przeznaczona dla serii Nuvo-5000 i Nuvo-7000.

PB-9250J-SA i PB-4600J-SA - samodzielne moduły UPS

PB-9250J-SA PB-4600J-SA to samodzielne moduły zasilania awaryjnego do montażu na szynę DIN, które mogą chronić komputer typu box-PC przed przerwami w dostawie prądu. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię superkondensatorów, mogą pracować w trudnych warunkach od -25 do 65°C i ma wyjątkowo wysoką trwałość, wynoszącą ponad 10 lat.

PB-9250J-SA i PB-4600J-SA składają się z ośmiu superkondensatorów 370F/3,0 V, które zapewniają znacznie dłuższą żywotność niż ich odpowiednik 2,7 V i przechowują odpowiednio 9250 i 4600 watosekund energii, co daje dodatkowy czas pracy komputera w celu tworzenia kopii zapasowych systemu. Dzięki technologii zarządzania energią CAP, mogą niezawodnie dostarczać 180 W mocy do systemu i automatycznie zarządzać uruchamianiem i wyłączaniem bez instalowania dodatkowych sterowników/oprogramowania. Oprócz trybu zasilania awaryjnego podobnego do zasilacza UPS, oferują również dwa zaawansowane tryby kontroli zapłonu do użytku w pojazdach. PB-9250J-SA i PB-4600J-SA mogą współpracować ze standardowym komputerem PC lub kontrolerem w pojeździe, zapewniając stabilne zasilanie i realizując konfigurowalne przez użytkownika opóźnienie włączenia/wyłączenia zgodnie z wejściem sygnału IGN.

Dzięki takim właściwościom, jak bezobsługowe magazynowanie energii i bezprzerwowe zasilanie, urządzenia z serii PB mogą chronić podłączony system przed utratą danych podczas przerwy w dostawie prądu w trudnych warunkach przemysłowych.

Seria PB-9250J-SA posiada również możliwość łączenia kaskadowego, co pozwala wydłużyć czas podtrzymania pracy podczas przerwy w dostawie prądu.

Komputery przemysłowe z wbudowanym Supercap UPS

Ze względu na przeznaczenie poszczególnych modeli komputerów firmy Neousys Technology do trudnych warunków środowiskowych, część urządzeń z najnowszych serii posiada możliwość zamówienia z już wbudowanym modułem opartym o superkondensatory. Takie rozszerzenie pozwala bezpiecznie zamknąć komputer podczas nieprzewidzianej przerwy w zasilaniu. Są to między innymi:

  • Nuvo-2600J

  • SEMIL-1311J

  • SEMIL-1710J

  • Nuvo-2611VTC

  • Nuvo-7250VTC

Wizerunek autora
Michał Koda