Informacje produktowe |

Komputery przemysłowe Neousys wspierają procesory Intel® Core™ 13

Opublikowano: 18.05.2023
Zastosowanie:
  neousys

  W marcu 2023 r. producent ogłosił ten fakt, jednocześnie informując o tym, że wsparcie dla najnowszych CPU Intela dotyczy linii: 

  • Nuvo-9000, 
  • Nuvo-9531 i Nuvo-9501 do zastosowań w przemyśle i automatyzacji, 
  • Nuvo-9160GC i Nuvo-10208GC do obliczeń Edge AI i aplikacji pojazdów autonomicznych.

  Tę ważną zmianę skomentował Chris Ni, Product Director w Neousys Technology:  
   
  Cieszymy się, że możemy obsługiwać najnowsze procesory 13. generacji z serii Nuvo-9000/10000. Firma Neousys ściśle współpracuje z firmą Intel®, dzięki czemu użytkownicy mogą wykorzystać potężną wydajność procesorów Raptor Lake 13. generacji, korzystając z wyjątkowej stabilności i niezawodności. 


  Większa wydajność 

  Trzynasta generacja Intela wyposażona jest w maksymalnie 24 rdzenie i 32 wątki. Dzięki dodatkowym rdzeniom wbudowanym w procesory i5, i7 i i9 oraz zwiększonej pojemności pamięci podręcznej wzrost wydajności jednowątkowej wynosi wg producenta 15%. W przypadku wielowątkowej mowa aż o 41%. Ogólna poprawa wydajności systemu jest nawet dwukrotnie większa w stosunku do platform 10. I 11. generacji. 


  Zastosowania i możliwości

  Komputery przemysłowe Neousys, korzystające z najnowszej linii procesorów cechuje unikalna budowa. Zostały zaprojektowane z myślą o pracy w najtrudniejszych, przemysłowych (a często także militarnych) warunkach. 

  • Seria Nuvo-9000 charakteryzuje się wysoką wydajnością w odprowadzaniu ciepła, dużą ilością wejść/wyjść i elastycznymi możliwościami rozbudowy. Dzięki temu sprawdzi się w aplikacjach wykorzystujących systemy wizji maszynowej. 
     
  • Z kolei serie Nuvo-9160GC i Nuvo-10208GC obsługują najnowsze karty GPU NVIDIA®, oferując obliczenia AI i posiadają opatentowane zabezpieczenia termiczne i antywibracyjne. Pozwala to na wdrożenie ich w aplikacjach ADAS (Advanced Driver Assitance Systems).  

  Wkrótce Neousys wprowadzi też na rynek platformy 13./12. generacji do zastosowań w pojazdach (seria Nuvo-9000VTC) i Machine Vision (seria Nuvis-9000). 
   
  Producent zadbał też o użytkowników starszych platform. Dzięki aktualizacji systemu BIOS istniejące rozwiązania Neousys wykorzystujące Intel® 12. generacji mogą również obsługiwać procesory Intel® 13. generacji, aby zapewnić kompatybilność i trwałość w przyszłości. 


  Jak Ty wykorzystasz większą moc obliczeniową?

  Jeśli planujesz wdrożenie aplikacji związanej z AI, Machine Vision czy Edge Computingiem, chętnie Ci w tym pomożemy.  
   
  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu projektach, często trudnych i nietypowych.  

  Skontaktuj się z nami.
  michal.koda@elmark.com.pl 
  887-024-475
   

  Wizerunek autora
  Michał Koda